mezoterapi klinik mezoterapi klinik+90 532 385 31 93

Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme

Yaşlanmanın ciltte görülen etkilerini ortadan kaldırmak için yüzde ve vücudun diğer kısımlarında uygulanan mezoterapi en sık başvurulan yöntemlerden biridir.

Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme

Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme

Cilt birkaç kattan oluşan bir yapıdır. En üstte str. corneum denilen daha çok yaşlı hücrelerin bulunduğu bir katman vardır. Bu bölgedeki hücreler bir süre sonra dökülen hücrelerdir. Bu nedenle cilt üzerine sürülen maddeler genellikle çok etkin olmazlar. Oysa ki mezoterapide orta deri yani str. corneum altına enjeksiyonla verilen maddeler, cildin yenilenmesinde daha etkin sonuç elde edilmesini sağlarlar.

Yüz mezoterapisinde küçük miktarlarda ilaçlar str.corneum altına enjekte edilir.

Bu hem ilaçların etkinliğini arttırır, hem de enjeksiyonla uyarılan sinir-duyu lifleri o bölgenin aktivasyonunu sağlar. Tüm bunların yanısıra immunolojik sistem de aktive olarak bölgeye tedavi edici iyi hücrelerin gelmesini sağlar.

PRP ile uygulama, vücuttaki uyarıcı hücrelerin cilde gelmesini sağlayarak cildin yenilenmesini sağlar.

PRP'de kullanılan, hastanın kendi kanından elde edilen, trombosit büyüme faktörüdür. Dönüşümlü olarak PRP ve cilt mezoterapisi uygulaması yapılması, cildin yenilenmesinde belirgin etki elde edilmesini sağlar. Mezoterapide kullanılan ilaçlar, cildin yenilenmesini sağlayan hyalüronik asit, vitamin, mineral, kollajenlerdir. Uygulama sonrası cildin elastikiyeti ve nemlenmesi artar.

Yüz mezoterapisinde işlem sıklığı, kişinin cildinin ihtiyacına göre belirlenir. Haftada birden daha sık uygulama yapılmamalıdır. PRP ile dönüşümlü olarak yapılırsa haftalık uygulama sayısı ikiye çıkarılmış olur.

Mezoterapi Klinik - Soru Sorma ve Randevu Talebi Formu
* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçünkü kişilerle paylaşılmamaktadır.
Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya, Ankara
+90 532 385 3193
uzm. dr. rengin türkgülerMezoterapi Klinik