mezoterapi klinik mezoterapi klinik+90 532 385 31 93

PRP Tedavisi

Cilt Yenilemesi ve Saç Dökülmesi için alerjen olmayan uygulama

PRP Tedavisi

PRP

Platelet Rich Plasma 'nın kısaltılmasıdır. Trombositlerden zengin plazmanın enjeksiyonu ile yapılan tedavileri kapsar. Normalde yara yerinde ilk toplanan hücreler olan trombositler, trombosit büyüme faktörü salgılar, ayrıca onarıcı hücreleri çağıran faktörleri de içerir. Yoğunlaştırılmış şekilde verilen trombositler, bölgedeki yara iyileşmesini hızlandırır. Kök hücre tedavisi değildir.

PRP Nedir?

PRP, platelet rich plazma, yani trombositten zengin plazmadır.

PRP için kişinin kendi kanı alınır, yüksek hızda santrifüje edilir, üstte kalan trombositten zengin serum kısmı alınarak hastaya enjeksiyon yapılır.  Trombositlerin yara iyileşmesini hızlandıran trombosit büyüme faktörü de bu plazma içinde bulunmaktadır. Kök hücre içermez, ilaç değildir. Vücuda yan etkisi yoktur, allerjen değildir. İyileştirici hücrelerin artmasını sağlar. İşlem çok ince iğnelerle yapılır. Ama yine de ağrı olabilir, aynı gün ağrı kesici ve bu uygulaması hastayı rahatlatacaktır.

PRP ile Cilt Yenilenmesi

İlerleyen yaşlarla birlikte deri esnekliğini kaybeder. Çözümlerden biri de PRP'dir. İyileştirici hücreleri de bölgeye çağırdığı için cildin yenilenmesinde aktif bir rol oynar.

PRP Hazırlanışı

PRP, hastadan alınan kanın özel bir makinede santrifüj edilmesi ile elde edilir. Tüpün üst kısmında kalan serum, çok ince iğneler yardımıyla cilde enjekte edilir. Enjeksiyon ve PRP bölgedeki kan dolaşımını arttırır. Bu da cilt problemlerinin büyük ölçüde düzelmesini sağlar. 

PRP Etkinliği

PRP özellikle saç dökülmelerinde belirgin etkilidir. Ayda 1 veya 2 seans yapılarak saç dökülmesi azaltılabilir, hatta durdurulur. Saç köklerinin canlanması sağlanır. Ek mezoterapi ve solusyon  tedavisi ile saçların dökülmesi durduğu gibi daha da canlanması sağlanabilir.

Hastanın kendi kanı kullanıldığı için allerjen değildir. İlk uygulamadan sonra etkinliği başlar ancak 3-4. seanslardan sonra belirgin değişiklik görülür. 

 

Mezoterapi Klinik - Soru Sorma ve Randevu Talebi Formu
* Bilgileriniz gizli tutulmaktadır, üçünkü kişilerle paylaşılmamaktadır.
Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya, Ankara
+90 532 385 3193
uzm. dr. rengin türkgülerMezoterapi Klinik